top of page
pasteryzator

Pasteryzatory do lodziarni i cukierni

Produkcja lodów rzemieślniczych

Oferujemy urządzenia i maszyny cukiernicze do produkcji lodów, variegata, past, gwarantujące najwyższą jakość i powtarzalność produkcji każdego dnia. Wdrażamy receptury i technologie Telme, szkolimy i doradzamy

Pasteryzatory 30/60/120/180 l

Produkcja bazy lodowej, pasteryzacja

lody-rzemieslnicze

Nasza oferta do lodziarni to urządzenia firmy Telme. Szeroka gama pasteryzatorów o pojemnościach od 30 do 180 litrów.  Odbiorcy to lodziarnie, producenci lodów rzemieślniczych, cukiernie i hotele. Produkcja o najwyższym standardzie i jakości końcowego produktu.

Pasteryzator miesza i łączy składniki: mleko, śmietanę, mleko w proszku, cukry, dekstrozę,

jajka, emulsyfikatory, stabilizatory, etc. 

Podgrzewa i odkaża: tłuszcze, czekoladę eliminując chorobotwórcze bakterie. Schładza i przechowuje 

w pełni pasteryzuje i zapobiega namnażaniu

się bakterii, utrzymuje mieszankę w najlepszej temperaturze zgodnie z wymaganiami procesu produkcyjnego.

Produkcja lodów rzemieślniczych

Lodziarnia - cukiernia - gastronomia

Połączyliśmy tradycję włoskich cukierników i lodziarzy z nowoczesną technologią.

Oferujemy najwyższej jakości pasteryzatory

o pojemnościach od 30 do 180 litrów.

1. Pasteryzatory Evopasto

2. Pasteryzatory Ecomix

pasteryzator-baza-lodowa

Produkcja lodów rzemieślniczych

Ribot 10/18/30/60 l

Wielofunkcyjne urządzenia

Oferujemy wielofunkcyjne urządzenia do produkcji cukierniczej i lodów tj. Ribot.

Pasteryzator i frezer w jednym urządzeniu. Ribot pracuje w zakresie 

-16 do + 115 C. Posiada wymienne mieszadła, idealny do produkcji kremów, past, nadzień i lodów.

ribot

Produkcja lodów

Lodziarnia od A do Z

Różne rodzaje procesów pasteryzacji z wykorzystaniem pasteryzatora do lodów

Pasteryzacja jest techniką konserwacji żywności, w tym przypadku lodów. Jej celem jest przede wszystkim zniszczenie lub zahamowanie wzrostu drobnoustrojów, w zależności od ich typu. Proces ten umożliwia jednoczesne zachowanie wszystkich walorów smakowych. Co istotne, podgrzewanie nigdy nie przekracza temperatury 100°C. Jeśli chodzi o pasteryzację lodów, są to temperatury od 65 do 85°C.

 

Pasteryzator do lodów może być wykorzystany do trzech różnych metod pasteryzacji. Pierwsza z nich to tak zwana pasteryzacja wysoka, o której nieco wspomnieliśmy wyżej. Mieszankę lodową podgrzewa się wtedy do 85°C i utrzymuje w takiej temperaturze przez 5 sekund. Następnie masa jest schładzana do 4°C. Druga z nich to pasteryzacja łagodna. W tym procesie mieszkanka lodowa podgrzewana jest do 7°C. W tej temperaturze utrzymuje się ją od 10 do 15 sekund. Etapem końcowym jest schłodzenie masy do 4°C. Ostatni rodzaj to pasteryzacja długotrwała. Podczas niej temperatura mieszanki jest stopniowo, w ciągu 30 minut, podnoszona do 65°C. Po jej uzyskaniu masę schładza się powoli do 4°C.

 

Kluczowe w korzystaniu z pasteryzatorów do lodów jest to, aby mieszanka jak najkrócej pozostawała w temperaturze od 20 do 40°C. Jest to tak zwana faza krytyczna, podczas której możliwe jest namnożenie się  bakterii. Jeśli chodzi o źródła drobnoustrojów, to są to przede wszystkim mleko oraz jaja. Z tego też względu należy m.in. nie tylko umyć skorupkę jajka przed rozbiciem, ale także ją odkazić. W mniejszym stopniu za obecność bakterii w lodach mogą odpowiadać dodawane do nich owoce, szczególnie świeże. Powinno się poddawać je działaniu wysokiej temperatury jeszcze przed połączeniem ich z masą lodową.

Produkcja lodów rzemieślniczych

bottom of page