top of page
Zbiornik

Produkcja pralin, czekolad, oblewanie produktów cukierniczych
oferujemy 150 i 300 l zbiorniki do topienia czekolady

Zbiorniki do czekolady

Oferujemy automatyczne zbiorniki to topienia czekolady, utrzymywania w stałej temperaturze. Nasze zbiorniki to pojemność 150 i 300 litrów

Zbiorniki do czekolady

Automatyzacja produkcji, powtarzalna jakość

zbiorniki-do-czekolady

Automatyczny zbiornik do roztapiania i utrzymywania stałej temperatury czekolady, Szerokie zasosowanie idealnie sprawdza się w produkcji kremów, sosów.

Oferujemy pojemności 150 i 300 litrów. 

Elektroniczne sterownie temperatury, mieszadło ze stali kwasoodpornej.

 

Regulowana temperatura płaszcza wodnego zbiornika, sterowanie z pulpitu, otwarty system umożliwiający sparowanie zbiornika z automatyczną pompą ekstrakcyjną .

Zbiorniki do czekolady

Automatyczna praca

Stosowane do każdego rodzaju czekolady, łatwe i proste w użyciu. Uniwersalne urządzenie do rozpuszczania czekolady oraz rozpuszczania polew czekoladowych (niewymagających temperowania).

 

System schładzania oraz system ogrzewania zbiornika z czekoladą posiada sterowanie elektroniczne. Umożliwia utrzymanie czekolady w stanie płynnym o żądanej temperaturze przez nieograniczony czas.

zbiorniki-do-topienia-czekolady

Produkcja wyrobów czekoladowych

Szafa-chlodnicza

Wdrażamy technologie

Oblewarki do czekolady

Automatyczne oblewanie

Automatyczna linia do oblewania czekoladą

składa się z :

Temperówka do czekolady model T20 lub T35

Pas do oblewania z wbudowanym stołem wibracyjnym.

System nadmuchu - zgarnianie nadmiaru czekolady

Tunel chłodniczy  4 - 12m.

Dodatkowy zbiornik do topienia czekolady

Oblewanie-czekolada
oblewanie-czekolada-oblewarka

Zbiorniki do czekolady

Powtarzalna i wydajna produkcja

Zbiornik do topienia i mieszania czekolady

Oferowane przez nas zbiorniki pełną dwie główne funkcje. Pierwszą z nich jest topienie czekolady. Odbywa się ono poprzez podgrzanie jej do odpowiedniej temperatury. Można ją dowolnie regulować, dostosowując ją do aktualnych potrzeb czy rodzaju czekolady i jej późniejszego przeznaczenia. Za utrzymanie wybranej temperatury odpowiada termostat. Dzięki niemu nie trzeba jej regularnie kontrolować. Wszystkie ustawienia są wprowadzane za pomocą elektronicznego, wygodnego w obsłudze wyświetlacza. Jego obsługa jest na tyle prosta i intuicyjna, że z pewnością nie sprawi problemu pracownikom.

 

W zbiorniku do topienia i mieszania czekolady można rozpuszczać zarówno czekoladę, która później zostanie uformowana w tabliczki, jak i tę z przeznaczeniem na różnego rodzaju polewy. Jest to więc urządzenie o wielu zastosowaniach.

Drugą z funkcji zbiornika jest oczywiście mieszanie czekolady. Etap ten ma ogromne znaczenie dla zachowania odpowiedniej gęstości oraz gładkości masy. Oferowane przez nas urządzenia są wyposażone w ramiona mieszające, które dokładnie mieszają czekoladę, zbierając ją ze ścianek. Dzięki temu zyskuje ona jednolitą konsystencję. W trakcie mieszania urządzenie utrzymuje pożądaną temperaturę. Może być ona niższa niż podczas topienia, szczególnie jeśli masa zostanie użyta dopiero po dłuższym czasie. Obniżenie i utrzymanie temperatury czekolady usprawnia późniejsze etapy obróbki. Dzięki temu produkcja tabliczek będzie mniej czasochłonna.

Zbiorniki do czekolady

bottom of page