top of page

Lody rzemieślnicze, tradycyjne


produkcja-lodow-rzemieslniczych
lody rzemieślnicze, tradycyjne

Lody to przysmak, który kusi nie tylko w upalne dni. I choć na rynku znaleźć można wiele wyrobów lodowych, ich jakość bywa różna. Spośród wszystkich dostępnych lodowych słodkości na uwagę zasługują jednak lody rzemieślnicze. Co je wyróżnia i dlaczego uznaje się je za lepsze od klasycznych odpowiedników dostępnych powszechnie w dyskontach? Sprawdźmy!

Lody rzemieślnicze - czyli jakie?

Lody rzemieślnicze to te wyroby lodowe, które są produkowane na małą skalę przez lokalnych producentów. W przeciwieństwie do masowej produkcji, rzemieślnicy tworzą swoje lody z pasją i dbałością o każdy szczegół. Wykorzystują do tego najwyższej jakości składniki, często pochodzące z lokalnych źródeł, co sprawia, że ich produkty wyróżniają się nie tylko smakiem, ale również jakością.

Co sprawia, że lody rzemieślnicze przewyższają wyroby lodowe dostępne w sklepach?

Istnieje wiele czynników, które wpływają na wyjątkowość lodów rzemieślniczych. Przede wszystkim chodzi o jakość używanych składników.

Rzemieślnicy korzystają z naturalnych produktów, takich jak prawdziwe owoce, mleko czy śmietana, dzięki czemu ich lody są pełne smaku i aromatu.

W przeciwieństwie do tego, w lodach masowej produkcji często znaleźć można sztuczne aromaty czy barwniki, które mają na celu jedynie nasycenie smaku i wyglądu produktu. Kolejnym aspektem, który wpływa na wyższość lodów rzemieślniczych, jest sposób ich produkcji. Rzemieślnicy dbają o to, aby proces produkcji lodów rzemieślniczych był jak najbardziej naturalny i wolny od zbędnych dodatków chemicznych.

Nie bez znaczenia jest również kreatywność rzemieślników w tworzeniu nowych smaków i połączeń. W lodziarniach rzemieślniczych można znaleźć nie tylko klasyczne smaki, takie jak truskawka czy wanilia, ale również bardziej egzotyczne propozycje, takie jak lody z bazylią czy pieprzem. Dzięki temu każdy miłośnik lodów może odkrywać nowe doznania smakowe i cieszyć się niepowtarzalnymi kompozycjami. Warto również wspomnieć o aspekcie ekologicznym.


Lody rzemieślnicze są produkowane na mniejszą skalę, co sprawia, że mają mniejszy wpływ na środowisko. Ponadto rzemieślnicy często korzystają z lokalnych źródeł, co przyczynia się do wspierania lokalnej gospodarki i ograniczenia transportu towarów na długie dystanse.

Jakie są potrzebne maszyny do produkcji lodów rzemieślniczych ?

Idealna jakość lodów,  sorbetów to nowoczesny park maszynowy. Urządzenia zalecane do produkcji lodów rzemieślniczych.


Większość maszyn jest programowalna, z gotowymi już recepturami. Automatyzujemy maksymalnie produkcję gwarantując jakość i powtarzalność.
25 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page