top of page

Jak działa frezer do lodów?

Zaktualizowano: 4 mar 2023

Frezer do lodów to jedno z urządzeń, którego nie może zabraknąć w żadnej lodziarni. To w nim mieszanka jest przekształcana w masę lodową i uzyskuje odpowiednią, kremową konsystencję. Czym dokładnie jest frezer do lodów? Jak działa? Jakie urządzenie wybrać? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w naszym artykule. Zapraszamy do lektury.


Czym jest frezer do lodów?


Frezer do lodów jest urządzeniem, które wykorzystuje się w ostatnim etapie produkcji lodów. Odpowiada przede wszystkim za zmrożenie mieszanki. Uzyskuje ona wtedy pożądaną dla lodów temperaturę i jest gotowa do sprzedaży lub mrożenia szokowego (stosowanego przed przechowywaniem lub transportem). Oprócz tego podczas frezowania lody są mieszane oraz napowietrzane. Dzięki temu mają one kremową, rozpływającą się w ustach konsystencję. Frezery do lodów wykorzystuje się zarówno przy produkcji lodów z mieszanek, jak i rzemieślniczych.


Zasada działania frezera do lodów


Frezer do lodów działa poprzez jednoczesne mieszanie oraz schładzanie umieszczonej w nim mieszanki. Schładzanie następuje od ścianek urządzenia. Zmrożone lody są następnie zeskrobywane przez specjalne skrobaki. Schłodzona masa łączona jest z resztą mieszanki aż do uzyskania jednolitych lodów o odpowiedniej temperaturze. Podczas zeskrobywania i mieszania całość jest dodatkowo napowietrzana.


Jaki frezer do lodów wybrać?


Zabierając się za produkcję lodów, warto postawić na sprawdzone, wysokiej jakości urządzenia. Ułatwią one pracę nad odpowiednim smakiem i konsystencją. My szczególnie polecamy frezery do lodów firmy TELME. Oferujemy zarówno pionowe, jak i poziome modele frezerów o różnych pojemnościach cylindrów, dzięki czemu z łatwością dopasujesz odpowiednie urządzenie do własnych potrzeb.

25 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page