top of page

Jak wyposażyć piekarnię?

Do produkcji wysokiej jakości, smakowitych wyrobów piekarniczych potrzebna jest znajomość niezastąpionych receptur oraz korzystanie z najlepszych składników. Jednak nawet najlepsza piekarnia nie może obejść się bez wysokiej jakości wyposażenia i niezbędnych maszyn.

Niezbędne maszyny i urządzenia w piekarni

Jak wyposażyć piekarnię? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób dopiero rozpoczynających swoją działalność w tej branży. Poszczególne elementy wyposażenia mogą różnić się w zależności od konkretnego zakładu, jednak obecność niektórych maszyn i urządzeń jest niezbędna. Należą do nich m.in.:

  • piece piekarsko-cukiernicze;

  • liczarki bułek;

  • krajalnice;

  • przenośniki do piekarni;

  • miesiarki planetarne.

Oczywiście, to tylko niektóre z maszyn i urządzeń, które powinny znaleźć się w dobrze wyposażonej piekarni. Nie można zapominać o funkcjonalnych akcesoriach, zamrażarkach oraz chłodniach niezastąpionych przy produkcji wyrobów piekarniczych na szeroką skalę.

Na co zwracać uwagę przy zakupie maszyn do piekarni?

Kupując przenośniki do piekarni, miesiarki, krajalnice czy piece, należy przede wszystkim zwracać uwagę na jakość wykonania urządzeń. Maszyny piekarnicze to sprzęt, na którym nie warto oszczędzać. W dużej mierze to właśnie od sprawności oraz niezawodności wyposażenia piekarni zależy jakość i smak produkowanych wyrobów. Ona z kolei przekłada się na sukces zakładu oraz zadowolenie klientów. To jednak nie wszystko. Jakość użytkowanych na terenie piekarni sprzętów przekłada się również na płynność produkcji. Warto wybierać maszyny charakteryzujące się wysoką wydajnością, energooszczędnością, wielofunkcyjnością oraz nieskomplikowaną obsługą. Co za tym idzie, najlepiej stawiać na sprawdzonych producentów maszyn piekarniczych, którzy działają już w branży od wielu lat.

13 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page