top of page

Wyposażenie lodziarni- co powinno się w nim znaleźć?

Zaktualizowano: 7 sty 2023

Co sprawia, że jedna lodziarnia jest popularniejsza, od drugiej? Z reguły za renomę danego miejsca odpowiada smakowitość oferowanych wyrobów. Warto wiedzieć, że apetyczność lodów zależy nie tylko od doskonałej jakości składników, ale także od maszyn używanych przy ich wytwarzaniu.

Najważniejsze maszyny w lodziarni


Co powinno znaleźć się na wyposażeniu lodziarni? Na rynku obecnie znaleźć można rozmaite multifunkcyjne urządzenia, które okazują się nieocenione przy produkcji lodziarskiej. Inne, niezbędne elementy wyposażenia lodziarni, to m.in.:

Wśród wszystkich wyżej wymienionych maszyn, frezery zasługują na szczególną uwagę. Dlaczego? To właśnie to urządzenie odpowiada za jednoczesne napowietrzanie i schładzanie mieszanki. Dzięki temu lody mogą zyskać odpowiednią, apetyczną konsystencję. Bez tej maszyny nie ma mowy o produkcji lodów w stylu włoskiego gelato. Co ciekawe, w mniejszych lodziarniach frezery niekiedy są zastępowane przez urządzenia multifunkcyjne.

Jak wybrać najlepsze wyposażenie do lodziarni?


Wszelkie elementy wyposażenia lodziarni powinny pochodzić od sprawdzonych i cenionych na rynku producentów. Jakość sprzętów lodziarskich jest niezwykle istotna, ponieważ bezpośrednio wpływa na smak wyrobu. To jednak nie wszystko. Sprawnie działające frezery do lodów, pasteryzatory czy urządzenia chłodnicze mają za zadanie ułatwiać pracę i umożliwiać szybką, efektywną produkcję, bez szkody dla jakości produktu. Na co więc warto zwracać uwagę przy wyborze maszyn do lodziarni? Najważniejsza okaże się ich wysoka jakość wykonania i doskonała wydajność. Oczywiście, ilość i parametry sprzętów należy dopasować także indywidualnie do możliwości konkretnego zakładu.

10 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page