top of page

Jak działają drażetkarki?

Drażetkarki, inaczej powlekarki, to jedno z istotniejszych urządzeń wykorzystywanych przede wszystkim przy produkcji wyrobów spożywczych, głównie cukierniczych. Inną dziedziną, w jakiej znajdują zastosowanie, jest farmacja, gdzie służą do powlekania tabletek. W tym wpisie wyjaśnimy, jak działają drażetkarki i w jakim celu są używane.


Do czego służą drażetkarki?


Drażetkarki służą do powlekania, obtaczania czekoladą lub innego typu polewą różnorodnych wyrobów cukierniczych, takich jak np. cukierki, draże, pastylki, kawa, orzechy, migdały, dmuchany ryż itd. Maszyna wyposażona jest w pompę do wytwarzania zimnego i gorącego powietrza. Proces obtaczania odbywa się w specjalnym bębnie mieszającym. Pojemność bębna zależy od konkretnych potrzeb Klienta. Standardowe drażetkarki dostępne w naszej ofercie cechują się pojemnością 16 kg, ale dostępne są też warianty o pojemności 8 kg. Zatem podczas jednego cyklu produkcyjnego można przygotować 16 lub 8 kg wsadu.


Zapewniane przez naszą firmę drażetkarki cukiernicze wyróżniają się optymalną prędkością obrotową 10-60 rpm oraz mocą 1 kW. Za sprawą wygodnego w obsłudze panelu operatorskiego można regulować najważniejsze ustawienia maszyny, takie jak prędkość obrotów i temperatura. Menu drażetkarki działa intuicyjnie i jest przystępne dla użytkowników. Cała konstrukcja urządzenia jest całkowicie bezpieczna i nadaje się do kontaktu z żywnością. Wykonana została ze stali kwasoodpornej w gatunku 304. Jest to materiał, który wykazuje wysoką odporność na korozję, wytrzymałość oraz trwałość. Dzięki temu drażetkarka będzie służyć przez bardzo długi czas w nienagannym stanie.


Drażetkarki znajdują zastosowanie głównie w cukiernictwie. Zdecydowanie usprawnia pracę podczas produkcji wyrobów cukierniczych. Dzięki tym urządzeniom proces powlekania odbywa się nie tylko sprawnie, ale i precyzyjnie. Możliwe jest przygotowanie znacznie większych ilości wyrobów niż w przypadku tradycyjnej produkcji ręcznej.


Jesteś zainteresowany drażetkarkami cukierniczymi? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy oraz bezpośredniego kontaktu.

17 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page