top of page

Jakie funkcje pełni pasteryzator?

Pasteryzator to jedno z podstawowych urządzeń wykorzystywanych w lodziarniach i cukierniach. Umożliwia przygotowywanie mieszanek w bezpiecznych, higienicznych warunkach. Jakie funkcje spełniają pasteryzatory? Jakimi najważniejszymi cechami się wyróżniają? Dowiesz się tego, czytając dalszą część naszego wpisu.


Pasteryzator — najważniejsze funkcje


Pasteryzator służy przede wszystkim do mieszania i łączenia ze sobą wszystkich składników niezbędnych do produkcji lodów. Bazowe składniki w tym przypadku to mleko, śmietana, jaka, stabilizatory itp. Oprócz tego urządzenie ma funkcję podgrzewania w celu stopienia tłuszczy czy czekolady. W wysokich temperaturach możliwe jest utworzenie wiązań między wodą a tłuszczem, przy czym kluczową rolę odgrywają w tym przypadku dodawane emulgatory (baza do lodów). Emulgacja tłuszczy w wodzie przebiega lepiej i szybciej w wyższych temperaturach. Dzięki temu lody są również bardziej napowietrzone i nabierają kremowej konsystencji.


Kolejną bardzo ważnym zadaniem pasteryzatorów jest dezynfekcja bakterii chorobotwórczych. W procesie pasteryzacji eliminowana jest większość bakterii z mieszanki. Dochodzi wówczas do usunięcia większości bakterii, dzięki czemu przygotowane lody nie będą zagrażać zdrowiu człowieka.

Pasteryzatory dostępne w naszej ofercie odpowiadają też za chłodzenie i konserwację mieszanek i gotowych wyrobów. W konsekwencji stanowią podstawowy sprzęt, który umożliwia produkcję lodów, w tym popularnych obecnie lodów rzemieślniczych.


Najważniejsze cechy pasteryzatorów


Pasteryzatory do cukierni i lodziarni dostępne w ofercie naszej firmy to sprzęt wyróżniający się wysoką jakością. Gwarantują bezpieczną i sprawną pracę. Są przeznaczone do bezpośredniego kontaktu z żywnością i spełniają wszystkie potrzebne regulacje z tego zakresu. Z ich pomocą można w higienicznych warunkach przygotowywać smaczne lody domowej roboty. Wszystko to za sprawą zaawansowanej technologii i wysokiej jakości komponentów, które pozwalają na redukowanie ilości bakterii znajdujących się w półproduktach przed rozpoczęciem produkcji lodów.

Proces pasteryzacji odbywający się w tych urządzeniach nie wpływa na pogorszenie właściwości odżywczych czy smakowych produktów. Zapewniane maszyny włoskiej marki TELME gwarantują też bardzo łatwą obsługę. Do przykładowych udogodnień zaliczyć można m.in. przeźroczystą pokrywę wykonaną z poliwęglanu pozwalającą na wgląd w proces pasteryzacji i dodawanie surowców w dowolnym momencie cyklu, a także możliwość zapisania przepisów.

27 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page