top of page
młyn-konsza-czekolada

Młyny kulowe

Produkcja czekolady Bean to Bar

Młyny kulowe niskich prędkości

Produkcja czekolady

Linie produkcyjne do czekolady Bean to Bar

Oferujemy urządzenia i maszyny do produkcji czekolady rzemieślniczej Bean to Bar. Powtarzalność produkcji każdego dnia. Wdrażamy technologie szkolimy i doradzamy

Młyny kulowe

Automatyzacja produkcji, powtarzalna jakość

Proces produkcji czekolady rozpoczyna się od selekcji ziaren kakaowca, poprzez prażenie, śrutowanie, mielenie, rafinację, konszowanie dochodząc do temperowanie czekolady i produkcji tabliczek czekoladowych, pralin, czekoladek, czekolady, kończąc na pakowaniu i konfekcjonowaniu. 

mlyny-kulowe

Produkcja rzemieślnicza i przemysłowa

Produkcja czekolady

Młyny kulowe niskich prędkości

W naszych młynach kulowych używamy stopów przeciwzużyciowych, a nasze stopy na kulki, wałek, ramiona i cylinder mają 650HB stopni Brinella, ponad 3 razy więcej od innych stosowanych u mniej doświadczonych producentów.

 

Dlaczego materiał musi być twardy ?

Ponieważ w przeciwnym razie  zużycie mediów rafinacyjnych (kule, wałek, ramiona, cylinder) psuje maszyny (1-2 lata żywotności dla młyna ) Zanieczyszczenie czekolady żelazem i metalami ciężkimi. Czekolada może smakować metalem,

może stać się zjełczała i może zawierać chrom i nikiel, jeśli maszyny są wykonane z niewłaściwych materiałów. Młyny kulowe Packint to 40 lat doświadczeń.

mlyn-kulowy

Wdrażamy technologie